czwartek, 22 października 2015

Stąpając bardziej świadomie

Rozpatrując kontinuum czasu w aspekcie Wieczności  ... ileż może być warta jedna godzina w dzisiejszych czasach???Zależy od gotowości oraz uważności z jaką ją spędzamy.1. Godzinna sesja muzykoterapii w wykonaniu Ray'a Charles'a zrelaksowała Pepe tak głęboko...że kompletnie zapomniał o tym, że kolację zjadł dziś wcześniej.2. Godzina czekania w samochodzie, którą Nieprzebudzony Budda spędził pracując na telefonie w samochodzie zaparkowanym u wrót krainy zbliżyła go do odrobienia zaległości z pracy z całego tygodnia. Oddaliła jednak kolację, którą zamierzał Vagabundom przygotować. Nieprzebudzony to określenie pieszczotliwe, sam okrzyknął się Gamoniem, gdyż klucze do wrót krainy pozostawił w innej lektyce.
3. Co w tym czasie robiła Alma? Alma w tym czasie uważnie uczestniczyła w najpiękniejszej indywidualnej lekcji jogi, której udzielała jej Surowa Katka. Alma otwarła ciało i duszę ... i starała się chłonąc każde słowo i każdy gest niezwykłej nauczycielki. Budziła świadomość w ciele, które z duchowością szuka ponownego połączenia ... wędrowała od ciężaru i napięcia w kierunku równowagi, precyzji, subtelności ... i autentycznej przyjaźni...budowanej małymi krokami, a nie jak zawsze do tej pory wyczynami.


A jeśli andyjscy bogowie zdecydują, że szczytu nie zdobędę, bo załamie się pogoda??? Nie będę płakać, tylko delektować się ich bliskością.


A jeśli mój organizm powie dość??? Nie będę szlochać! Będę dumna, że tak blisko nieba zaszedł.


A jeśli Góra zechce mnie pokonać??? Nie będę łkać! Oddam jej szacunek należny i będę się cieszyć realizacją swojego marzenia.


Od dziś odmiennie ...przekładam smycz do lewej ręki, a każdy krok naprzód rozpoczynam od prawej stopy...krocząc własną ścieżką...ścieżką marzeń... znów czuję się z nimi skontaktowana.


Czuję się również wdzięczna, za  uwagę, otwartość i mądrość Tobie Wędrująca Katko. A Wszechświatowi za odpowiedni dla nas obu czas.

 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz