wtorek, 20 października 2015

Durga, Waruna i nieuczciwy Ubezpieczyciel

Sprawiedliwość jest przywilejem społecznym przysługującym wyłącznie obywatelom Utopii.
Kwestia postępowania ubezpieczyciela oraz oświadczeń złożonych przez Ubezpieczonego ws. szkody powstałej na Almacoche pewnej letniej, burzowej nocy przeszła granice cierpliwości Almy.
Brak wewnętrznej zgody na celowe wybiegi Ubezpieczyciela, by należnego odszkodowania Almie nie wypłacić wzbudził gniew tak potężny, że obudzona została do działania jej natura nieustraszonej i niezwyciężonego bogini Durgi.
Siva - Pan Stworzenia, Zniszczenia i Transformacji dodał jej swoich męskich atrybutów w postaci stanowczości, trzeźwej oceny sytuacji oraz największego drapieżnika z rodziny kotowatych, a Waruna - wprawiony strażnik dobrego prawa ubrał jej roszczenia w odpowiednie słowa,  oraz swym podpisem zarejestrowanym w palestrze wezwanie do zapłaty opatrzył.
Niemalże natychmiast Ubezpieczony zmienił swe niezgodne z prawdą oświadczenie, a Ubezpieczyciel przelał na rachunek Durgi świadczenie.
Na tym historia ta jednak nie kończy się, bo kwota świadczenia nie jest adekwatna do szkody, co dodatkowo Durgę rozwścieczyło. Zwłaszcza, że Likwidator z tupetem nie dopełnił podstawowej formalności- przedstawienia wyceny szkody do wglądu.
Waruna zarekomendował kolejne działania...Durga wyznaczyła terminy...jutro wyceną naprawy szkody, w piątek deadline dla Likwidatora. W przyszłym tygodniu ostateczne starcie z Tytanem.
Durga nie ustąpi z braku zgody na to, by jej kosztem wzbogacał się nieuczciwie Demon Chciwości.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz