wtorek, 1 września 2015

Urodziny Hexy

Alma i Pepe wybierają się dziś w daleką, a zarazem bliską podróż w zakrzywionej czasoprzestrzeni na przyjęcie urodzinowe bliskiej Duszy, choć zamieszkującej odległą wyspę, walczącej w sprawach Planety Ziemi Anielicy z kręgu Istot Różowego Promienia.

Ich życiowe ścieżki splotły się kilka lat temu na innej wyspie na początku, a zaraz końcu kamienistego szlaku snującego się zdradliwie przez uroczy wąwóz w Masce. Pacyficzny wiatr przygnał wtedy Zbłąkaną nieco Duszę ze wschodu, by wraz z Oceaniczym-Wysokogórskim Bractwem pochodzącym niemalże w całości z Zielonego Miasteczka nad rzeką Białą wylazła na szczyt czynnego wulkanu zwanego przez tambylców El Tadeo.

Tegoż samego jeszcze roku prawie wszyscy członkowie owego prowadzącego koczowniczy tryb życia Bractwa wtajemniczeni zostali nieco w arkana Magii i w należącej w połowie do Gandalfa Łysego Nieziemskiej Restauracji pod Dębem wspólnie celebrowali przypadające tuż po sobie urodziny obu wrześniowych czarownic.

I choć misje życiowe uwikłanych w przyziemne sprawy życia codziennego w mieście pozostają nie znane, a ich ścieżki w poszukiwaniu mądrości bywają długie i kręte, Siły Wyższe plączą je co czas jakiś w magiczne ósemki, sprzyjając ich duchowemu rozwojowi.

Droga Naszym Sercom Wróżko z Magicznej Oazy niech Ci się spełnią Twoje Prawdziwe Pragnienia, a ja życzę Ci, byśmy kolejne urodziny obchodziły znów razem. Tylko nasze Istoty Wyższe wiedzą czy Gandalf Łysy zdoła czar na jakiegoś żelaznego ptaka rzucić, czy może tym razem do skalistych brzegów wyspy Wiecznej Wiosny przybijemy na łodzi Oceanicznej Heleny.

Tym czasem niech zazielenią się wszystkie pola na wyspie w Twoje święto, niech wszystkie ptaki nad Twą głową wyśpiewują Sto Lat!, niech tańczą radośnie istoty wszelkiej maści zgromadzone wokół Twego urodzinowego, wegańskiego tortu,  kwiaty w Twym ogrodzie niech kwitną całą ferią barw. Niech ciepły saharyjski wiatr nieustannie ogrzewa Twoje Wielkie Serce. Niech Twoja Ukochana Matka pozostaje w dobrym zdrowiu i szampańskim humorze, a Szczodry Mąż Matki Ziemi - Wszechświat niech przelewa nad Twą Głową Wodospady Szczęścia, z których Ty i Twój Wspaniałomyślny Narzeczony wspólnie spijać będziecie orzeźwiające krople.

Z pieśnią na ustach https://www.youtube.com/watch?v=7dRSKAR5PLM nisko kłaniamy Ci się z mini balkonu naszej Krainy, na którym posadziliśmy na Twoje urodziny wrzosy: ja - wdzięczna za mnóstwo naszych spotkań Wietrzna Czarownica Alma i mój zaczarowany pies - Pepe Vagabundo. Stąd wyruszamy na spotkanie z Tobą w lesie pod Błotnim Wzniesieniem (drogę na nie już znasz).

2 komentarze: