niedziela, 18 stycznia 2015

Skażenie środowiska

Po tym jak Alma Vagabunda i Helena Oceaniczna zaopatrzyły się w absolutnie niezbędne im gadżety podróżnicze ... misjonarki wróciły na szlak najtrudniejszych wędrówek w ich życiu...wędrówek w głąb siebie.
Wspólnymi siłami wglądały wnikliwie z 6 perspektyw w przeróżne rewiry każdej z ich osobowości.  Wytrwale (blisko do 4 nad ranem) szukały własnych prawd zarówno po zacnych jak i cienistych stronach osobowości.
Alma bacznie obserwowała swoje reakcje na stawiane pytania oraz tezy...kontynuowała marsz do podstaw agresji. Nie zadawalają jej dotyczasowe wnioski o prawidłowym braku akceptacji krzywd wyrządzanych istotom słabszym, mniejszym, bezbronnym. Naturalnej złości na taki bieg wydarzeń na świecie. O identyfikowaniu sie z osobom krzywdzoną emocjonalnie w związkach. O jej impulsywnej naturze, itd.
Strudzoną wysiłkiem emocjonalnym nad pracą poznawczą Almę...Pepe obszczekał przez ogrodzenie. Gdy otwarła się bramka brykał z radości, oblizywał Almę i nie odstępował na krok...wyrwał się nawet Papie za Almą przez bramę.
Papa zaś w czasie, gdy Alma psychologizowała w przyjaciółkami obserwował zachowania Vagabundy w ogrodzie i układał puzle z jego przeszłością. Wnioski, które wyciągnął po 24 godzinach poparte są także doświadczeniem związanym z oporem Pepe przed wyjściem do piwnicy nawet w towarzystwie Almy. Papa jest święcie przekonany, że Józek Włóczykij był chowany do psich walk w ciemnej piwnicy. Alma odrobinę w to niedowierza, jej wątpliwości wzbudza brak agresywnych reakcji na korytarz piwniczny oraz brak agresywnych zachowań wobec psów, gdy spuścić Józia ze smyczy. Teza Almy jest mniej brutalna: kochany Czarny Włóczykij ma za sobą kojcowe bądź ogrodowy żywot i zamykany i być może zamykany był przez poprzedniego właściciela w piwnicy. Nie był też przez niego własciewie socjalizowany z innymi psami.
Najmniej odległa przeszłość żywieniowa psa oddanego na służbę do Papy zagraża totalnym kataklizmem, klęską tyksologiczną w krainie. Nalot toksycznych Wagabundzich bąków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz